סייבר-כותרת לסייבר-פוסט בסייבר-בלוג

פורסם ב:

נתקלתי לאחרונה בשני חשבונות טוויטר מלבבים, שלצערי הגעתי אליהם – לפחות לראשון מביניהם – קצת לקראת סופו. הראשון נקרא CyberEveryWord והשני CyberPrefixer, שניהם מתופעלים ע"י אחת Jill @ None, ושניהם סובבים סביב אותו רעיון בסיסי – לקחת את הקידומת "סייבר", שממש קרובה לאובדן כל משמעות אמיתית, ולתת לה את הדחיפה הקטנה שהיא צריכה מעבר לקצה.

 

 

מבין השניים,  CyberEveryWord הוא החביב עלי. המשימה של החשבון פשוטה – לעבור על המילון כולו, מילה מילה, ולפרסם אותו כשהיא עם הקידומת "סייבר". לצערי הצטרפתי יחסית מאוחר, באזור האות U שהיתה מלאה בהרבה מילים לא הכי מעניינות עם הקידומת Un, אבל הרעיון עדיין קסם לי, באבסורדיות המוחלטת שלו, החל מ-Cybervegetation ועד Cyberwasherwoman. הזכיר לי ציטוט מהספר Microserfs של דאגלס קופלנד, אותו ציטטתי לא פעם:

Abe has a friend in research who's working on "metaphor-backwards" development of software products. That is, thinking of a real-world object with no cyber equivalent, and then figuring out what that cyber equivalent should be. Abe's worried because at the moment he's working on "gun."

 החשבון השני, CyberPrefixer, לוקח כותרות מעיתונים ומוסיף את הקידומת Cyber לפני שמות עצם ופעלים. התוצאה, באופן מחשיד ודי מדכא, לא מאד קיצונית. אבל לא רק שהכותרות שנוצרות לא שונות בהרבה מהכותרות האמיתיות, הן בעיקר נראות כמו מנוע ליצירת תקצירים לסיפורי מד"ב עצלניים. Not that there's anything wrong with that.


פורסם ב:

by

Comments

2 תגובות על “סייבר-כותרת לסייבר-פוסט בסייבר-בלוג”

 1. תמונת פרופיל של ירון ק.
  ירון ק.

  בעולם העסקי, המונח "Unicorn" מתייחס כמדומני לחברות שמחזור הרווחים שלהן עלה מעל לקו מיליארד הדולר.
  ואז נשאלה השאלה – האם קיימים גם Cyber-Unicorns? – בפרט: פשיעה במרחב הרשת ע"י גוף בודד אשר מניבה לו רווחים של למעלה ממיליארד דולר לשנה.
  אלו העוקבים אחר ה-Bitcoin Blockhains טוענים כי אכן יש ראיות בנקודות זמן ספציפיות לקיומם של אותם חדי-קרן…

  1. תמונת פרופיל של אבנר שחר קשתן

   זה מה שנהדר בניסוי הזה. כל המילים מגוחכות, אבל אף אחת לא כ"כ מגוחכת שאי אפשר יהיה למצוא לה שימוש בעולם האמיתי.